Gazeta10

Statistika fantastike | Barcelona është skuadra më e mira në Europë… që nga momenti kur Xavi njoftoi largimin

Me një gol të Raphinhas, Barcelona mposhti Las Palmasin dhe vazhdoi super ecurinë e saj, e cila, interesant, filloi pasi Xavi Hernandez tha se do të largohej në fund të sezonit.

Që atëherë, Barcelona ka rekord 7-2-0 në La Liga dhe tani është në një seri prej pesë ndeshjesh pa pësuar gol, dhe të mos harrojmë se katalanasit eliminuan edhe Napolin në 1/16 e Ligës së Kampionëve.

Ky rezultat e bën Barcelonën, sipas rezultateve, ekipin më të mirë në Evropë. Tani, Barcelona po lufton me Realin për titullin e La Ligës, ndërsa në 1/8 e Champions League do të përballet me PSG-në.

Tani mbetet pyetja nëse Xavi do të largohet vërtet në qershor, apo nëse do të qëndrojë.

Duhet të presim fundin e sezonit.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët