Gazeta10

Stërnipi i Isë Boletinit nuk lejon që konferenca e Ilir Pecit të mbahet pranë varrit të heroit(VIDEO)

Stërnipi i Isa Boletin, Gazmend Boletini nuk ka lejuar që konferenca e kryetarit të ri të Zveçanit, Ilir Pecit të zhvillohet pranë varrit të heroit kombëtar.

Ka pasur paralajmërime se pas betimit, Peci do ta mbajë një konferencë pranë varrit të Isa Boletinit, mirëpo një gjë e tillë nuk është lejuar nga Gazmend Boletini, njofton Klan Kosova.

Sipas stërnipit të heroit kombëtar, për këtë nuk kanë qenë të lajmëruar dhe se nuk është e lejuar që të mbahen konferenca para varrezave.

Ky reagim i tij vije pas paralajmërimit të kryetarit të ri të Zveçanit Ilir Peci se pas betimit si kryetar do mbajë konferencë para varrit të Isa Boletinit.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij