Gazeta10

Stoltenberg i cilëson të mira takimet me Kurtin e Vuçiq: Palët t’i zgjidhin çështjet përmes dialogut 

Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, ditën e sotme ka zhvilluar takime të ndara me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. 

Stoltenberg nëpërmjet rrjetit social Twitter, i ka cilësuar si të mira takimet me Kurtin dhe Vuçiq, trasnmeton Gazeta10. 

Ai ka thënë se “të dyja palët duhet të angazhohen pozitivisht në bisedimet e nesërme që ndërmjetësohen nga BE-ja, dhe të zgjidhin çështjet nëpërmjet dialogut”./Gazeta10 

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat