Gazeta10

Stoltenberg nis takimin me Vuçiqin

Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, është takuar me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq sot në Beograd.

Takimi ka nisur rreth orës 09:30 në godinën e Sekretariatit të Përgjithshëm të Presidentit dhe pas takimit do të mbahet një konferencë e përbashkët për media.

Shefi i NATO-së Stoltenberg përveç me Vuçiqin do të takohet edhe me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq.

Stoltenberg dje ka nisur një turne të vizitave në Ballkanin Perëndimor pas paralajmërimeve nga presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, se Rusia “do të sigurohet që një vend ballkanik të hyjë në luftë me një tjetër”.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit