Gazeta10

Sulmet ajrore vrasin të paktën 15 persona në Gaza

Agjencia palestineze e lajmeve Wafa raporton se të paktën 15 persona janë vrarë në sulmet ajrore gjatë natës në kampin e refugjatëve Nuseirat dhe qytetin Khan Younis në jug të Gazës.

Diku tjetër ka raporte në SHBA se Izraeli, Hamasi dhe Uashingtoni janë afër arritjes së një marrëveshjeje për të rrëmbyer gratë dhe fëmijët gjatë sulmeve të 7 tetorit të lëshuar, me Izraelin që e ndalon ofensivën e tij për pesë ditë.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka përjashtuar një armëpushim të plotë, por thotë se do të konsiderojë një armëpushim të përkohshëm në këmbim të kthimit të pengjeve të rrëmbyer.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa