Gazeta10

Sulmi ndaj Rushdie; arrestohet një person 

Policia e New York, për mediet ndërkombëtare ka konfirmuar së për sulmin ndaj shkrimarit, Salman Rushdie, është arrestuar një i dyshuar, trasnmeton Gazeta10. 

Sipas raportimit të BBC, policia kanë deklaruar se i dyshuari doli në skenë sulmoi shkrimtarin dhe intervistuesin. 

I dyshuari për sulmin ndaj Salman Rushide është dërguar në mbajtje./Gazeta10 

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë