Gazeta10

Superliga vjen këtë fundjavë me xhiron e 25-të, spikat Derbi i Anamoravës

Superliga e Kosovës vjen këtë vikend me xhiron e 25-të, ku pritet të zhvillohen disa ndeshje mjaft interesante.

Kryendeshja e kësaj xhiroje padyshim do të jetë ajo mes rivalëve lokal, Dritës dhe Gjilanit.

Drita në këtë ballafaqim kërkon fitoren për të qenë në ndjekje të liderit të tabelës, Ballkanit, ndërsa Gjilani do të synojë triumfin për të përforcuar edhe më shumë pozitën e tretë në tabelë.

Kjo ndeshje luhet të dielën me fillim nga ora 13:00.

Ndeshja tjetër interesante në këtë fundjavë do të jetë ajo ndërmjet Llapit dhe Ballkanit

që do të luhet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Që të dyja këto skuadra nuk dinë për fitore në tri ndeshjet e fundit dhe në këtë ballafaqim do të mundohen të rikthehen te fitoret.

Prishtina në këtë xhiro do të jetë nikoqir i skuadrës së Malishevës.

“Bardhekaltërit” janë favorit në letër kundër skuadrës së drejtuar nga Bylbyl Sokoli, e cila ka vetëm një fitore në stinorin pranveror.

Trepça ’89 e pret në “Riza Lushta” skuadrën e Ferizajit e cila po kalon në formë mjaft të mirë në stinorin praveror.

Të dyja këto skaudra morën fitore në xhiron e kaluar dhe do të mundohen që ta vazhdojnë këtë seri pozitive.

Këto xhiro luhet edhe ndeshja ndërmjet Dukagjinit dhe Drenicës.

Kjo përballje zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit