Gazeta10

Sveçla: Qytetarët serbë nuk janë palë e dorës së tretë, por qytetarë të barabartë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se ditën e shtunë ka takuar qytetarë  të shumtë të komunave veriore të Kosovës, shkruan Gazeta10.

Sveçla në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se ai i ka siguruar qytetarët e atyre pjesëve se është në shërbim të secilit pavarësisht përkatësisë etnike dhe politike.

“Unë jam Ministër i të gjithë qytetarëve të Kosovës. Qytetarët serb nuk janë palë e dorës së tretë. Ata janë banorë, qytetarë të barabartë sikurse të gjitha komunitetet tjera që jetojnë këtu dhe gëzojnë të njejtat të drejta”, ka shkruar Sveçla. /Gazeta10

Postimi i plotë:

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë