Gazeta10

Nesër pritet borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parasheh se sot (e hënë) të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, vranësirat në pjesën e parë të ditës

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Të dielën mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në fushat termike nuk parashihet të

Read More »

Mot me diell dhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të IHK-së, pasdite parashihet të fryjë erë

Read More »

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit me origjinë nga Afrika Veriore. Sipas institutit,

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Në vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet mund të përfshijnë territore të

Read More »