Gazeta10

Tërmet në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë regjistruar para disa orëve në Shqipëri, kryesisht rreth orës 09:15. Sipas EMSC, bëhet e ditur se magnituda ka qenë 4.0 të shkallës

Read More »

Tërmet në Itali

Një tërmet me magnitudë 3.6 Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Siçili, pa shkaktuar dëme. Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe

Read More »