Gazeta10

Takimet në Bruksel, Kanal 10 dhe Gazeta 10 me raportim direkt e shumë ekskluzivitete, citohet nga dhjetëra media vendore

Ka dy ditë që në Bruksel janë duke u zhvilluar takime të nivelit të lartë në përpjekje për të gjetur zgjidhje për uljen e tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë si dhe epilogun e një zgjidhje përfundimtare, raporton Gazeta10.

Kanal10 dhe Gazeta10 kanë raportuar gjatë gjithë kohës për zhvillimet atje, me informacione të para dhe ekskluzivitete përmes të të dërguarit në Bruksel, gazetarit Xhemajl Rexha.

Kështu, Kanal 10 ka raportuar për shikuesit informacione dhe intervista ekskluzivenë, siç kanë qenë lajmet për darkën e Escobar me Kurtin, intervistat me të dërguarin special të Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, si dhe me të dërguarin special të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Dhjetëra media vendore, në mënyrë profesionale e korrekte kanë cituar Kanal10 dhe Gazeta 10 në funksion të një informimi të shpejtë dhe profesional për publikun e Kosovës rreth zhvillimeve mjaft dramatike në Bruksel. / Gazeta10.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë