Gazeta10

Të paktën 41 persona humbën jetën nga zjarri në një kishë në Egjipt

Të paktën 41 persona kanë vdekur dhe 45 të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një zjarri të shkaktuar nga një defekt elektrik në një kishë të mbushur me njerëz të një lagje të Kajros së Madhe, raporton The Guardian, transmeton Gazeta10.

Burimet e sigurisë thonë se shumica e të vdekurve nga ky shpërthim i zjarrit janë fëmijë.

Rreth 5,000 njerëz ishin mbledhur në kishën kopte Abu Sifin në Imbaba, Giza, për shërbesat e mëngjesit të së dielës.

Flakët dhe tymi bllokuan në hyrje të kishës duke shkaktuar një shtypje të turmës, thanë më tutje burimet e sigurisë.

Disa njerëz u hodhën nga katet më të larta në përpjekje për të shpëtuar, thanë dëshmitarët. /Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)