Gazeta10

Të paktën 41 persona humbën jetën nga zjarri në një kishë në Egjipt

Të paktën 41 persona kanë vdekur dhe 45 të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një zjarri të shkaktuar nga një defekt elektrik në një kishë të mbushur me njerëz të një lagje të Kajros së Madhe, raporton The Guardian, transmeton Gazeta10.

Burimet e sigurisë thonë se shumica e të vdekurve nga ky shpërthim i zjarrit janë fëmijë.

Rreth 5,000 njerëz ishin mbledhur në kishën kopte Abu Sifin në Imbaba, Giza, për shërbesat e mëngjesit të së dielës.

Flakët dhe tymi bllokuan në hyrje të kishës duke shkaktuar një shtypje të turmës, thanë më tutje burimet e sigurisë.

Disa njerëz u hodhën nga katet më të larta në përpjekje për të shpëtuar, thanë dëshmitarët. /Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)