Gazeta10

Të shtëna me armë zjarri në 4 ahengje familjare

Sipas raportit policor 24 orësh, janë konfiskuar armë nga 4 ahengje familjare të ndryshme nga Drejtoria Rajonale në Prishtinë, raporton Gazeta 10.

Rastet e raportuara kanë zënë vend në Podujevë, Lipjanë, Bërnicë të Epërme dhe Gllobarë dhe janë ende nën hetime.

“PËRDORIM I ARMËS APO MJETIT TË RREZIKSHËM

· Fsh. Gllobarë, Gllogoc 14.08.2022-14:19 Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng familjar kishte shtënë me armë zjarri. Nga i dyshuari është konfiskuar një revole me gas. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

· Rr. Habib Zeka, Podujevë 14.08.2022 – 15:3.35. Nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë zjarri me të cilën dyshohet se ka shtënë në një aheng familjar. Rasti nën hetime.

· Fsh. Bërnicë e Epërme, Prishtinë 14.08.2022-17:42. Nga i dyshuari mashkull kosovar janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me gaz, një karikator, katër gëzhoja me gaz, me të cilën dyshohet se ka shtënë në një aheng familjar. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

· Fsh. Gadime e Ulët, Lipjan 14.08.2022-23:09. Nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë zjarri me të cilën dyshohet se ka shtënë në një aheng familjar. Njësitet policore gjithashtu kanë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.”

/Gazeta 10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë