Gazeta10

Të shtëna me armë zjarri në 4 ahengje familjare

Sipas raportit policor 24 orësh, janë konfiskuar armë nga 4 ahengje familjare të ndryshme nga Drejtoria Rajonale në Prishtinë, raporton Gazeta 10.

Rastet e raportuara kanë zënë vend në Podujevë, Lipjanë, Bërnicë të Epërme dhe Gllobarë dhe janë ende nën hetime.

“PËRDORIM I ARMËS APO MJETIT TË RREZIKSHËM

· Fsh. Gllobarë, Gllogoc 14.08.2022-14:19 Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng familjar kishte shtënë me armë zjarri. Nga i dyshuari është konfiskuar një revole me gas. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

· Rr. Habib Zeka, Podujevë 14.08.2022 – 15:3.35. Nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë zjarri me të cilën dyshohet se ka shtënë në një aheng familjar. Rasti nën hetime.

· Fsh. Bërnicë e Epërme, Prishtinë 14.08.2022-17:42. Nga i dyshuari mashkull kosovar janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me gaz, një karikator, katër gëzhoja me gaz, me të cilën dyshohet se ka shtënë në një aheng familjar. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

· Fsh. Gadime e Ulët, Lipjan 14.08.2022-23:09. Nga i dyshuari mashkull kosovar është konfiskuar një armë zjarri me të cilën dyshohet se ka shtënë në një aheng familjar. Njësitet policore gjithashtu kanë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.”

/Gazeta 10

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat