Gazeta10

‘Tetova dhe Gostivari zona zgjedhore’ – Taravari: 15 deputet shqiptar dalin nga këto dy komuna

Kandidati i VLEN për Maqedoninë e Veriut, Arben Tavari në emisionin “Politiko” ka folur edhe për rëndësinë Tetovës.

Ai ka thënë se në Tetovë janë dy universitetet më të mëdha shqiptare, raporton Gazeta10.

“15 deputetë dalin nga Tetova dhe Gostivari, Tetova dhe Gostivari janë komuna urbane, sipas statutit të partisë tonë është në Tetovë, Tetova është një qytet ku janë dy universitetet më të mëdha shqiptare, Universiteti shtetëror i Tetovës dhe Universiteti i Evropës Juglinndore, Tetova është kryeqendra e shqiptarëve dhe komuna më e madhe në Maqedoni, të gjitha ngjarjet politike dhe shtetërore dhe historike fillojnë prej Tetovës dhe Gostivarit por kryesisht shkëndijat e para janë prej Tetovës”, tha ai./Gazeta10

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët