Gazeta10

Tim Shkupi: Jemi rritur me mashtrime, Muhamedi ka pas tjetër emër para zbritjes së Kuranit

Teologu nga Maqedonia e Veriut, Tim Shkupi duket dolur për fenë islame, ka thënë se jemi rritur me mashtrime.

Sipas tij, Kurani është shkruar sa ka qënë gjallë një person, duke mohuar se edhe pejngamberi Muhamed e ka pas emrin ashtu para zbritjes së Kuranit.

“Nëse ma gjejnë hoxhallarët një ajet, një frazë që Kurani  ju ka zburit hoxhallarëve, unë këtu e bëj vdekjen. Kurani është si emër dhe Kurani është shkruar sa ka qenë gjallë personi që i ka zbrit dhe ne jemi rrit me mashtrime. Jemi rrit me mendimin se atij që i ka zbritur Kurani, Muhamedi që thonë nuk ka ditë shkrim e lexim, pra ka qenë analfabet. E si mundet një tregëtar me qenë analfabet”, ka thënë Shkupi, në emsionin ‘Gallatë’ me Arben Ahmetin në kanal10.

Sipas tij, pejngameri i muslimanëve nuk e ka pas emrin Muhamed.

“Nuk e ka pas emrin Muhamed. Emri Muhamed përmendet katër herë në Kuran. As që ka pas emër Muhamed në atë zonë para zbritjes së Kuranit”, ka thënë Shkupi./Gazeta10/

Videon e plotë e gjeni me poshtë…

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur