Gazeta10

Topalli pas bisedimeve në Bruksel – humbës jemi ne  

Sonte në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadikun”, pas diskutimeve të zhvilluar në Bruksel është duke u diskutuar për (mos)marrëveshjen mes Kurtit – Vuçiq. 

Ish – deputet i Kuvendit të Kosovës, Faton Topalli, ka cilësuar se pas takimeve të sotme, humbës kanë dalë qytetarët e Kosovës, raporton Gazeta10. 

Këtu ka humbës. Humbës janë qytetarët e Republikës së Kosovës, si ata në pjesën veriore si të gjithë të tjerët në përgjithësi. Janë humbës sepse është në interes të qytetarëve të Kosovës, e atyre të Serbisë që të ketë një marrëveshje, të gjejmë një zgjidhje përfundimtare, që t’i qasemi temave që lirinë e bëjnë të prekshme. Liria nuk ka kuptim nëse s’ka zhvillim ekonomik, s’ka përparim – në këtë kuptim jemi humbës të kësaj situate”, ka deklaruar ai në emisionin Politiko./Gazeta10 

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)