Gazeta10

Tri herë kampioni i Kosovës, KF Besa është pranë shuarjes

Njëri nga klubet më me traditë në futbollin kosovar, KF Besa, është pranë shuarjes si klub, raporton Gazeta10.

Tri herë kampioni i elitës së futbollit kosovar duket se nuk do ti fillojë fare garat në Ligën e Dytë të Kosovës.

Pejanët kanë probleme me organizimin e klubit dhe si pasojë e kësaj ky klub është shumë pranë shuarjes.

Besa pritet të tërhiqet nga garat, derisa klubi të riorganizohet e të fillojë gjithçka nga zero.

Vendin e Besës në Ligën e Dytë, pritet ta zë një skuadër nga Liga e Tretë e Kosovës.

Besa është klubi i dytë më i trofeshëm në historinë e futbollit kosovar, ku tre herë ka fituar Superligën e Kosovës, ndërsa tre herë të tjera ka fituar Kupën e Kosovës. /Gazeta10/

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)