Gazeta10

Trofeu i Topi i Artë arrin në mënyrë të pazakontë në “Theatre du Chatelet”

Trofeu i Topit të Artë ka arritur në një mënyrë të pazakontë në “Theatre du Chatelet”, aty ku do të mbahet ceremonia.

Derisa ndër vite e kemi parë që çmimi prestigjioz të arrij në mënyra më të sigurta, kësaj here – France Football ka sjell më shumë adrenalinë.

Piloti i Alpine në Formula 1, Esteban Ocon e ka sjell Topin e Artë me makinën e tij, duke bërë një hyrje sensacionale.

Duket se France Football ia ka besuar të gjithë punën pilotit francez, duke e bërë një ngjarje sa më franceze të mundshme.

Natyrisht se ky eveniment bëhet për të promovuar kulturën e tyre, pasi vëmendja e botës së futbollit është pikërisht atje.

Natyrisht se ky moment do të mbetet gjatë në mendjen e Ocon, pasi ka bartur çmimin më të madh individual për një lojtar.

Karim Benzema shihet si favorit për të fituar Topin e Artë, ndërsa pak minuta na ndajnë nga konfirmimi zyrtar i fituesit.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur