Gazeta10

Turqia goditet sërish nga tërmeti

Një tërmet me 3 shkallë të Rihterit është regjistruar të mërkurën në Turqi.

Qendra Sizmologjike Euro-Mediterane (EMSC) njoftoi se tërmeti u shënua 11 kilometra nga qyteti Erzurum, vend ky me gati gjysmë milioni banorë.

Më 6 shkurt Turqia dhe Siria u goditën nga tërmete vdekjeprurëse.

Të paktën 50 mijë persona ishin vrarë.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij