Gazeta10

Turqia kualifikohet në çerekfinale, e eliminon Austrinë

Turqia është çerekfinalistja e tetë dhe e fundit e Euro 2024.

Turqit mposhtën ngushtë 1:2 Austrinë në 1/8 e finales, shkruan Gazeta Express.

Merih Demiral ishte heroi i Turqisë, që shënoi të dy golat.

Qysh në minutën e parë, Demiral u gjend bukur pas një tollovie në zonë dhe shënoi për 0:1.

E në minutën e 59-të, Demiral shënoi sërish një gol me kokë, pas harkimit të Arda Guler.

Shtatë minuta më vonë, Gregoritsch shënoi për 1:2 për të ngushtuar epërsinë.

Deri në fund, Austria tentoi të shënonte golin e barazimit, por nuk ia doli dot.

Kësisoj, në çerekfinale, Turqia do të përballet me Holandën, që sot e eliminoi Rumaninë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?