Gazeta10

U diagnostikua me kancer, Kris Jenner njofton mes lotësh se do të heqë vezoret

Në episodin që transmetohet tani, miliarderja i një prej familjeve më të famshme në botë mëson se do t’i nënshtrohet një operacioni për një tumor në vezore.

Jenner foli për shëndetin e saj me familjen e saj, duke përfshirë të dashurin Corey Gamble dhe vajzat Kim, Khloe dhe Kendall.

“Doja t’ju tregoja djema diçka. Shkova te mjeku dhe bëra skanimin tim”, tha ajo në episod duke qarë. “Ata gjetën – dhe kjo më bën vërtet emocionale – ata gjetën një kist dhe një tumor të vogël në vezoren time”.

Ajo vazhdoi: “Dr. A tha që më duhet të më hiqen vezoret dhe jam emocional për këtë, sepse ato u ndihmuan me ju djema. Aty u ngjizën të gjithë fëmijët e mi dhe aty u rritën, në barkun tim. Pra, ky është një vend shumë i shenjtë për mua”.

Motrat thirrën Kourtney Kardashian për ta përfshirë në bisedë.

“Unë e kuptoj plotësisht se si ndihet nëna ime, sepse unë do të ndihesha në të njëjtën mënyrë,” tha Kourtney para kamerave më vonë. “Është fuqia juaj femërore dhe nuk do të thotë se po i heq atë që është apo çfarë ka përjetuar, por unë do ta ndjeja këtë ndjenjë sentimentale të asaj që është krijuar”.

Jenner, e cila më parë kaloi një operacion për zëvendësimin e ijeve, me sa duket mbeti pozitive në pamjen e saj.

“Dëgjo, nëse mund ta kaloj zëvendësimin e kofshës, mund ta kaloj këtë”, tha ajo. “Unë nuk jam nervoze për të fjetur. Unë nuk jam nervoze me Dr. A, ajo është doktoresha më e mirë në botë. Por pastaj ju shkoni për ta bërë atë, dhe është kaq e vërtetë”.

Ajo shtoi: “Është një kapitull i tërë që sapo është mbyllur”.

Jenner ka gjashtë fëmijë, përfshirë vajzat e saj të famshme.

“Do të jem mirë. Njerëzit shpesh më pyesin se cila është puna më e mirë që kam pasur ndonjëherë dhe unë gjithmonë kam thënë “Mami”, shtoi Jenner, duke e quajtur atë “bekimi më i madh në jetën e saj”.

Nuk është e qartë nëse Jenner e ka kryer operacionin që nga xhirimi i episodit.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë