Gazeta10

“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas

Ka ndërruar jetë zyrtari korrektues në Burgun e Dubravës, Hasib Cakoviç.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Cakoviç është rrëzuar aksidentalisht nga qershia duke humbur jetën tragjikisht. Gardiani nga Veriqi i Istogut ka lënë pas tre fëmijë.

“Me pikëllim të thellë marrëm lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj, e bashkëpunëtorit tonë, Hasib Cakoviç.

Cakoviç ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në Shërbimin Korrektues të Kosovës, duke kontribuar me pasion dhe përkushtim. Humbja e tij është një humbje e madhe për të gjithë ne.

Ju lutem që në emër të Shërbimit Korrektues të Kosovës dhe në emrin tim, t’i pranoni ngushëllimet më të sinqerta” thuhet në mesazhin ngushëllues të Shërbimit Korrektues të Kosovës.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë