Gazeta10

U tha se është në pritje të ëmbël, reagon Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri, më në fund, ka folur për lajmet se është në një pritje të ëmbël, duke i mohuar ato. Pak ditë më parë, u raportua në emisionin “Stacioni Rozë” në RTSH se Dafina dhe partneri i saj, Kreshnik Gjergji, do të bëhen prindër dhe se këngëtarja ishte në javët e para të shtatzënisë.

Në një deklaratë për revista Class artistja theksoi së bëhet fjalë për një “çështje personale”, të cilën do ta zbulojë vetë për publikun, kur të ndodhë.

“Është mirë të merren fakte reale siç ndodh jashtë me mediat ndërkombëtare. Askush nuk guxon të shpikë gjëra të cilat nuk janë të konfirmuara nga vetë personi, as nga miqtë e afërt”, u shpreh Dafina.

Më tej, ajo shtoi: “Është një çështje shumë personale, por më vjen keq që e keqpërdorin me një mënyrë disa gazetarë për të marrë klikime me burime të rreme”.

Pra, zërat nuk qenkan të vërtetë! Dafina nuk është në pritje të ëmbël dhe kur të jetë, do të na e thotë vetë.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë