Gazeta10

United-Chelsea, formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Old Trafford” do të jetë nikoqir i ndeshjes tejet interesante mes Manchester United dhe Chelseat, ndeshje kjo e mbetur e xhiros së 32-të të Premier Ligës.

Në xhiron e fundit të zhvilluar, United e mposhti Bournemouthin me rezultat minimal 1:0, kurse Chelsea u mposht 1:0 nga tanimë kampioni i këtij edicioni, Manchester City.

“Djajve të Kuq” iu nevojitet sot fitorja me çdo kusht për ta siguruar edhe zyrtarisht Ligën e Kampionëve të sezonit të ardhshëm.

Momentalisht, United zë vendin e katërt me 69 pikë të arkëtuara, tre sosh më shumë se Liverpooli në vendin e pestë, por me një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Në anën tjetër, Chelsea po kalon në njërin nga sezonet më të dobëta në histori të klubit, ku gjendet në vendin e 12 në tabelë në kuotën e 43 pikëve.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për United nuk do të paraqiten Greenwood, Jones, Martinez, Sabitzer dhe van de Beek, kurse te Chelsea mungojnë Badiashile, Bettinelli, Broja, Chilwell, Cucurella, James, Kante dhe Mount.

Tanimë të dy trajnerët kanë vendosur për formacionet zyrtare, dhe ato i gjeni më poshtë.

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Shaw, Lindelof, Varane, Wan-Bissaka; Eriksen, Casemiro; Fernandes, Antony, Sancho; Martial

Chelsea (4-3-3): Kepa; Chalobah, Azpilicueta, Fofana, Hall; Fernandez, Gallagher, Chukwuemeka; Mudryk, Havertz, Madueke

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij