Gazeta10

​United dhe Chelsea përballen sot në “Old Trafford”

Manchester United do ta zhvillojë sot sfidën vendimtare në objektivin e tyre për të siguruar një vend të top katërshen e Premier Ligës që siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

“Djajtë e kuq” do të ballafaqohen me Chelsean në “Old Trafford” me fillim nga ora 21:00 dhe fitorja është objektivi i vetëm për t’i ikur presionit të Liverpoolit që është në vendin e pesë me tre pikë më pak.

Chelsea nga ana tjetër vjen në këtë sfidë pas humbjes nga Manchester City në fundjavën e kaluar, ndërkohë që kanë mbetur jashtë të gjitha objektivave të tyre pasi janë në vendin e 12-të me 43 pikë.

Këto janë formacionet e mundshme:

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Varane, Lindelof, Shaë; Casemiro, Eriksen, Fernandes; Antony, Martial, Rashford

Chelsea: Kepa, Chalobah, Silva, Fofana, Azpilicueta, Loftus-Cheek, Fernandez, Gallagher, Mudryk, Sterling, Havertz

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij