Gazeta10

United ‘shkatërron’ Chelsean, siguron top 4-shen

Gjatë ditës së sotme është zhvilluar ndeshja e mbetur e xhiros së 32-të në elitën e futbollit anglez mes Manchester United e Chelsea.

“Djajtë e Kuq” shënuan fitore të thellë me rezultat 4-1, në ndeshjen e cila u luajt në “Old Trafford”.

Golin e parë për United në këtë ndeshje e shënoi Casemiro, gjersa i njejti kontriboi në aksionin e golit të dytë, i shënuar nga Martial në fund të pjesës së parë.

Teksa, në pjesën e dytë golin e tretë e shënoi Bruno Fernandes përmes penaltisë së shkaktuar nga Wesley Fofana.

Golin e katërt dhe të fundit në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi anglez, Marcus Rashford, i cili tashmë arrin në kuotën e 17 golave në ligë.

Ndërkohë, golin e nderit për “Blutë e Londrës” e shënoi Joao Felix në minutën e 89-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, United siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm pas një sezoni mungesë.

Në anën tjetër, Chelsea mbetet në pozitën e 12-të me 43 pikë të tubuara në 37 ndeshje.

Në ndeshjen e fundit për këtë sezon në Premier League, United pret në shtëpi Fulhamin, gjersa Chelsea po ashtu do të jetë nikoqir i Newcastle.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij