Gazeta10

Vani Gjuzi tregon njerëzit me ‘sevdali’ në Kosovë dhe Shqipëri

Këngëtari Vani Gjuzi në emisionin “Gallatë me Arben Ahmetin” ka ndarë disa nga mendimet e tij sa i përket njerëzve më ‘sevdali’.

Sipas tij, këta njerëz gjenden më së shumti në Kosovë dhe Shqipëri, raporton Gazeta10.

“Kam qenë në Kosovë në Gjakovë, Prizren, Gjilan, Prishtina pak më ndryshe dhe po duartrokasë për Gjakovën se i dinë të gjitha këngët e Shqipërisë së mesme, ndërsa në Shqipëri njerëzit më ‘sevdali’ jemi ne nga Tirana sepse tironsi është i urtë pak punëtorë dhe shumë qefli, ne e djegim atmosferën”, tha ai në Kanal10.

Gjuzi shton se në dasmat në Shqipëri lodhet më shumë përshak të atmosferës dhe këndimit pa pushim./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua