Gazeta10

Vazhdon seanca për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu, familja kërkon drejtësi

Është duke vazhduar shqyrtimi gjyqësor për vrasjen e 18 vjeçarit nga Podujeva, Lulzim Fejzullahu.

Avokati i familjes Fejzullahum, Tomë Gashi ka thënë se familja pretë drejtësi nga Gjykata.

Sipas tij, nëse do të kishte drejtësi më herët për njërin nga të akuzuarit që ka pasru shqiptim të dënimit, “do të ishte gjallë Lulëzimi”, thotë Gashi.

Postimi i plotë:

Rasti Lulzim Fejzullahu

Sot vazhdon shqyrtimi gjyqesor ne rastin e vrasjes mizore te 18 vjeqarit Lulzim Fejzullahu nga Besiana

Familja pret drejtesi nga Gjykata e cila duhet ta kete parasysh se po te kishte drejtesi se paku per njerin per te cilin eshte ngritur nga Prokuroria propozimi per shqiptim te denimit me burgim Lulzimi sot do te ishte gjalle

Njeri prej tyre ka precdent penal te mehershem per shume vepra penake duke perfshi edhe per tentim vrasje me thike ne apo ne afersi te oborrit te shkolles ne Besiane dhe kurr deninin nuk e ka mbajtur …!

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas