Gazeta10

Vdes 22-vjeçari nga Krusha e Madhe në një aksident në Francë

Një 22 vjeçar nga fshati Krushë e Madhe e Rahovecit ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafikut në Francë.

Erjon Duraku, ishte duke u kthyer nga puna kur ndodhi aksidenti tragjik.

Njoftimi është dhënë në faqen e Facebookut të fshatit Krushë e Madhe.

Njoftimi pa ndërhyrje:

NJOFTIM MORTOR,

Erjon Shefki Duraku ( nipi Dyrrë Duraku) i lindur daten e 4 dhjetorit kur Krusha, përkujton dëshmorët e rënë Pashtik.

Gjate kethimit nga puna humb jetën tragjikisht në një asksident në France ku edhe jetonte me familje.

Ashtu si shumë mërgimtarë edhe Erjoni , këto dite përgaditej te vinte në Kosovë.Por, Zoti dashti te kthehet në Atdhe ndryshe, ku trupi tij do varroset në tokën e Krushës dhe rreth varrimit do ju njoftojm ditët ne vazhdim.

Ngushllime ,Shefkiut e familjes Duraku.

Shpirti i tij u prehtë ne paqe🙏

Krushë e Madhe 6.7.2024

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë