Gazeta10

Vdes nëna e heroit të Kosovës, Ismet Rrahmani

Ka vdekur nëna e ish-ushtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Rrahmait, Cymë Deskaj-Rrahmani.

Lajmin për vdekjen e saj e kanë bërë të ditur familjarët.

Varrimi i të ndjerës bëhet sot në orën 18:00 në varrezat e lagjes Aruqaj, fshatit Aqarevë komuna e Skenderajt.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë