Gazeta10

​Vdes ylli i “Power Rangers”, Jason David Frank

Ylli i “Power Rngers”, Jason David Frank, ka vdekur në moshën 49-vjeçare.

Aktori, i cili kishte fëmijët Skye dhe Hunter me ish-gruan Shawna, por ishte i martuar me Tammie Frank nga viti 2003 deri në vdekjen e tij dhe kishte fëmijë Jenna dhe Jacob me të, ishte më i njohur për luajtjen e rolit të Tommy Oliver në origjinalin “Power Rangers”, u gjet i vdekur sot, sipas një përfaqësuesi.

“Fatkeqësisht, është e vërtetë. Ju lutemi respektoni privatësinë e familjes dhe miqve të tij gjatë kësaj kohe të tmerrshme, ndërsa pajtohemi me humbjen e një qenieje kaq të mrekullueshme njerëzore,” tha një përfaqësues i familjes për revistën People, duke mos dashur të zbulojë shkakun e vdekjes.

Pas lajmit, bashkë-ylli i Jason-it, Walter E.Jones – i cili luante rolin e endacakut me ngjyrë në serialin superhero – ishte “zemërthyer” që kishte humbur një shok kasti dhe

“Nuk mund ta besoj… RIP Jason David Frank. Zemra ime është e trishtuar që kam humbur një anëtar tjetër të familjes sonë të veçantë”, shrkoi ai në Instagram.

Vetëm një javë para vdekjes së tij, ylli i ‘Junior Defenders’ po promovonte atë që do të bëhej përfundimisht roli i tij i fundit në film në ‘Legend of the White Dragon’ dhe postimi i tij i fundit në Instagram ishte me një fans që ishte bërë me një tatuazh bazuar në Lëvizja e ardhshme, e kompletuar me nënshkrimin e Jasonit.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej