Gazeta10

Vendos goli i Cervadikut, Feronikeli 74 fiton ndaj Fushë Kosovës

Feronikeli 74 ka shënuar fitore ndaj Fushë Kosovës me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 27-të të Superligës së Kosovës.

Vendasit arritën që të shënojnë që në rastine  parë të mirë duke e hapur ndeshjen.

Zhvillohej minuta e 9-të, kur Ibrahim Cervadiku shënoi për 1-0.

Deri në fund nuk kishte më gola të tjerë, ndërsa Fushë Kosova në minutën e 80-të mbeti me dhjetë veta në fushë.

Me këtë fitore, Feronikeli kalon në vendin e shtatë me 29 pikë, ndërsa Fushë Kosova mbetet në vendin e 9-të me 20 pikë. 

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët