Gazeta10

Vetaksidentohen dy vajza në Drenas, e mitura që drejtonte motoçikletën në gjendje të rëndë në QKUK

Dy vajza kanë pësuar lëndime të rënda trupore si pasojë e një vetaksidenti në fshatin Dobroshec të Drenasit, mëngjesin e së hënës. Dy viktimat janë dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Siç mëson Sinjali, njëra nga të lënduarat është 17-vjeçare, e cila po e drejtonte motoçikletën në momentin kur ka ndodhur aksidenti, si dhe pasagjerja është e moshës rreth 28-vjeçare.

Burimet brenda QKUK-së kanë bërë me dije se e mitura i është nënshtruar një operacionit dhe gjendja e saj është e rëndë, ndërsa viktima tjetër ndodhet në gjendje stabile.

Viktimat janë familjare dhe akoma nuk dihet shkaku se si janë aksidentuar.

Policia është njoftuar për rastin dhe janë ndërmarrë veprimet e nevojshme deri më tani.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë