Gazeta10

Vitia: Klinika e Onkologjisë është transformuar, do të vazhdojmë me Urologjinë dhe Emergjencën

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se Klinika e Onkologjisë tashmë është transformuar dhe pajisur me teknologjinë e fundit.

Ai ka thënë se do të vazhdojnë me punimet edhe në Klinika tjera, ku ka njoftuar se javën tjetër vazhdojnë me Urologjinë dhe më pas me Emergjencën.

Postimi i tij:

Klinika e Onkologjisë tashmë është transformuar dhe pajisur me teknologjinë e fundit.

✅ Pas shumë projekteve tashmë të përfunduara, vazhdojmë klinikë pas klinike…

🔜 Javën tjetër: Urologjia, pastaj Emergjenca dhe vazhdojmë me shumë shërbime dhe investime të tjera në shëndetësinë publike.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë