Gazeta10

Vuçiq, Dodik dhe Patriarku Porfirije “mbyllen” në një manastir, flasin edhe për Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq bashkë me patriarkun serb Porfirije dhe presidentin e Republikës Srpska Milorad Dodik janë mbledhur në manastirin e Osovicës në Bosnjë e Hercegovinë për të diskutuar për “çështjet më të rëndësishme kombëtare”.

Siç raporton RTS, biseda po zhvillohet pa prezencën e mediave dhe se në këtë takim të tyre pritet të diskutohet për situatën në Kosovë dhe “pritjet e fuqive të mëdha në vazhdimin e dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës”.

Po ashtu, një prej temave të tyre është edhe, siç thotë RTS, “presioni i fortë mbi të gjithë udhëheqjen e Republikës Srpska”, e cila po minon marrëveshjen e Dejtonit.

Vuçiq tha se manastiri i Osovicës ku janë mbledhur “është simbol i unitetit, besimit, shpresës dhe forcës”./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?