Gazeta10

Xhamia në veri – Përplasje e ashpër Spahiu – Berisha – “feja e ndarë nga shteti”

Një debat i ashpër ka filluar  në emisionin “Politiko” ndërmjet komentatorit Nexhmedin Spahiu dhe gazetarit si dhe njëheri analistit Ridvan Berisha.

Spahiu ka thënë se duhet të bëhet tri gjëra elementare në komunën veriore të Mitrovicës, e një ndër to është edhe hapja e xhamisë.

“Ҫka po ndodhë që tani në këtë situatë pse sbohen tri gjërat elemetare qe  duhet të bëhen në komunën veriore të Mitrovicës siç janë rindërtimi xhamis, hapja e urës edhe hapja e një shkolle në gjuhën shqipe”,ka thënë ai.

Nga kjo deklarat e thënë nga Spahiu ka reaguar Berisha duke thënë se feja është e ndarë prej shtetit.

“Pash zotin çka je tu fol a pak ki xhamija ktu veç edhe atje po don me qu a. Pse po e përmend ti xhamin si pjesë e elementit politik a e din qe feja është ndarë prej shtetit”, ka thënë ai.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri