Gazeta10

Xhemajl Rexha në lidhje direkte nga Brukseli zbulon detaje nga takimi i 18 gushtit 

Drejtori i Informacionit në Kanal10, Xhemajl Rexha, në një lidhje të drejtpërdrejt nga Brukseli, ka dhënë detaje nga agjenda e takimit në mes të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. 

Rexha ka thënë dy ditët e ardhshme janë tejet të rëndësishme për Kryeministrin Kurti dhe Kosovën, trasnmeton Gazeta10. 

“Takimet do të nisin nesër me Shefin e NATO-së, por natyrisht që enjta,18 gushti, është dita kur e gjithë vëmendja e të dyjave shteteve do të jetë këtu, pasi pas një kohe të gjatë do të ketë takim në mes të Kurtit dhe Vuçiq”, ka thënë Rexha fillimisht. 

Ai më tej ka zbuluar se takimi do të fillojë në 10:30 dhe do të udhëhiqet nga Shefi i Diplomacisë Europiane, Josep Borrell, i cili do të jetë nikoqir i këtij takimi, dhe më pasë do të zhvillojë takime të ndara me krerët. 

Detaje të tjera rreth takimit të 18 gushtit, mund t’i ndiqni në videon e mëposhtme./Gazeta10 

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri