Gazeta10

Zëdhënësi BE-së para gazetarëve, ofron foto e video por nuk komenton përmbajtjen e takimeve

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka folur pas takimeve që kanë zhvilluar Kurti dhe Vuçiq me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin e BE-së  për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, duke dhënë detaje mbi shpërndarjen e materialeve vizuele të takimeve që po zhvillohen në Ohër, raporton Gazeta10.

Ai nuk ka pranuar të flasë mbi rrjedhjen e takimeve dhe nuk ka dhënë detaje mbi atë se çfarë ndodhë në takimet mes palëve.

Stano para gazetarëve ka thënë se takimi mes Kurtit dhe Vuçiq mund të zgjasë deri pasidite dhe Borrell në fund do të dalë në konferencë për medie për të dhënë detajet e takimit. /Gazeta10/

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic