Gazeta10

Zgjedhjet në Britani, sipas sondazhit të fundit Liz Truss po prinë para Sunak

Sekretarja e Jashtme e Britanisë, Liz Truss, është 22 pikë përqindje përpara rivalit të saj Rishi Sunak në garën për t’u bërë kryeministre e ardhshme e vendit, sipas sondazhit të fundit të anëtarëve të Partisë Konservatore nga Opinium Research , shkruan Reutres, transmeton Gazeta10.

Sondazhi është kryer nga data 8 gusht deri më 12 gusht.

Sondazhi tregon se tre arsyet kryesore për mbështetjen e Truss ishin mospëlqimi i Sunak, perceptimi se ajo ishte më e besueshme dhe se ajo i kishte mbetur besnike Johnson. Dorëheqja e Sunak ndihmoi në rënien e Johnson.

Mbështetësit e Sunak thanë se ai ishte më i mirë në ekonomi dhe më kompetenti apo më inteligjenti nga dy kandidatët. / Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët