Gazeta10

Zjarr i madh në Vlorë

Zjarri në Palasë të Vlorës vazhdon të jetë ende aktivë, ku në orët në vazhdim pritet ndërhyrje me helikopter. Vendi është aktivizuar pasditen e 23 gushtit mbi tunelin dalës të Llogarasë, shkruan RTSH, transmeton Gazeta10.

Shkak i ndezjes së zjarreve mendohet të jenë rrufetë. Brenda 1 ore, flakët u përhapën prej erës dhe u kërkua me urgjencë ndërhyrje nga ajri. 

Fikja e zjarrit me helikopter është provuar edhe të martën pasdite, për të rinisur sërish punën mirëpo terreni i vështirë po e vështirëson ndërhyrjen, shkruan RTSH./Gazeta10.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?