Gazeta10

Zvicra shkurton listën, Hajdari e Bislimi nuk udhëtojnë drejt Gjermanisë

Zvicra ka shkurtuar listën për Kampionatin Evropian, duke larguar katër lojtarë nga kampi, dy prej tyre shqiptarë.

Kjo listë është shkurtuar pasi Helvetikët shënuan fitore ndaj Estonis të martën mbrëma.

Albian Hajdari, Uran Bislimi janë lojtarët shqiptarë që janë larguar nga kampi ku po përgatitet Zvicra.

Ndërsa janë larguar edhe Filip Ugrinic, Kevin Mbabu.

Megjithëse, trajneri i Helvetikëve, Murat Yakin i ka paralajmëruar që ta mbajnë veten në formë, pasi mund të thirren në rast se i duhen gjatë kampionatit.

Yakin ka kohë që ta publikojë listën përfundimtare deri të premten.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube