Gazeta10

Zyrtare: Yoan Marc-Olivier transferohet te Ballkani

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani ka zyrtarizuar lojtarin e tyre më të ri, Yoan Marc-Oliver.

Oliver vie tek skuadra kampione pas një aventure të kaluar te klubi tjetër nga Superliga, Malisheva.

Njoftimin për transferimin e 22-vjeçarit, Ballkani e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale.

“𝗙𝗖 𝗕𝗮𝗹𝗹𝗸𝗮𝗻𝗶 njofton se sulmuesi 𝗬𝗼𝗮𝗻 𝗠𝗮𝗿𝗰-𝗢𝗹𝗶𝘃𝗶𝗲𝗿 është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Sulmuesi 22-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin tonë një kontratë 2 vjeçare. 22-vjeçari 𝗢𝗹𝗶𝘃𝗶𝗲𝗿 vjen te 𝗕𝗮𝗹𝗹𝗸𝗮𝗻𝗶 nga kampionati ynë , ku së fundmi ishte pjesë e FC Malishevës. Klubi ynë i uron mirëseardhje dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirësevjen 𝗢𝗹𝗶𝘃𝗶𝗲𝗿”, thuhet në njoftimin e klubit.

Përgjatë 18 ndeshjeve këtë sezon, Marc-Olivier ka shënuar vetëm një gol dhe ka dhuruar dy asiste.

Ballkani e ka përfunduar stinorin vjeshtor në vendin e dytë me pikë të njejta me Dritën, por me golaverazh më pak se gjilanasit. 

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova