Gazeta10

4 raste të posedimit të narkotikëve brenda 24 orëve në Kosovë

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë identifikuar 4 raste të posedimit të lëndeve narkotike, ndaj të cilëve janë marrë masa conform ligjit.

Rr. “Mark Sopi”, Prishtinë 17.03.2023-21:22.  Gjatë kontrollit tek i dyshuari mashkull  kosovar është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 9.8 gram. I dyshuari është intervistuar dhe  me vendim të prokurorit,  rasti  procedohet në procedurë të rregullt.

Fsh. Çagllavicë, Graqanicë (NN) 17.03.03.2023-21:30. Gjatë kontrollit tek i dyshuari mashkull  kosovar i është gjetur dhe konfiskuar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë në peshë  0.9 gram. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është arrestuar dhe  dërguar në mbajtje.

Parkingu Interex, Prishtinë 17.03.2023-22:15.  Gjatë kontrollit të dy të dyshuarve meshkuj  kosovarë u është gjetur dhe konfiskuar një sasi substancë e dyshuar narkotike në peshë 0.7 gram dhe një mjet i mprehtë thikë. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar.

Rr. “Shem Nallbani”, Vushtrri 17.03.2023-20:35. Gjatë kontrollit tek i dyshuari mashkull  kosovar i është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 8.8 gram. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me  vendim të prokurorit është liruar, rasti në procedurë të rregullt. /Gazeta10/

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)