Gazeta10

8 të plagosur pas të shtënave në Jerusalem 

Të paktën tetë persona kanë mbetur të plagosur pasi disa të persona të tjerë kanë shtënë me armë ne vende të ndryshme të qytetit të Jerusalemit.  

Sulmuesit shtinë në drejtim të një autobusi, si dhe në një parking të automobilave pranë Murit Perëndimor (Western Wall), raporton BBC, transmeton Gazeta 10.  

Policia është në kërkim të sulmuesve, teksa për mediet lokale kanë deklaruar se incidenti po trajtohet si sulm i dyshuar terrorist. 

Viktimat e sulmit – gjashtë burra dhe një grua, janë dërguar në spitalit e Jerusalemit, teksa raportohet se dy prej tyre janë në gjendje kritike./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë