Gazeta10

8 të plagosur pas të shtënave në Jerusalem 

Të paktën tetë persona kanë mbetur të plagosur pasi disa të persona të tjerë kanë shtënë me armë ne vende të ndryshme të qytetit të Jerusalemit.  

Sulmuesit shtinë në drejtim të një autobusi, si dhe në një parking të automobilave pranë Murit Perëndimor (Western Wall), raporton BBC, transmeton Gazeta 10.  

Policia është në kërkim të sulmuesve, teksa për mediet lokale kanë deklaruar se incidenti po trajtohet si sulm i dyshuar terrorist. 

Viktimat e sulmit – gjashtë burra dhe një grua, janë dërguar në spitalit e Jerusalemit, teksa raportohet se dy prej tyre janë në gjendje kritike./Gazeta10 

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri