Gazeta10

Lumi Shtimjaka i përmbytur nga mbeturinat, burim ndotjesh e sëmundjesh (Video)

Kosova vazhdon të përballet me ndotje të madhe të natyrës së saj. Më të rrezikuarit janë lumenjtë, ku janë shndërruar në burim sëmundjesh e mbeturinash, shkruan Gazeta10.

Në disa video të dërguara nga qytetarët për Raport10, shihet ndotja e madhe e Lumit Shtimjanka në qytetin e Shtimes.

I shndërruar gati në kanal të zi, nga pamjet duken fekale, mbeturina e gjithçka tjetër. /Gazeta10

Gazeta 10 fton lexuesit të dërgojnë materiale, foto e video që pasqyrojnë realitetin e hidhur e të shëmtuar të përditshmërisë kosovare./Gazeta 10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë