Gazeta10

Agim Bahtiri zbulon se a u tërhoq nga politika

Në emisionin “Politiko” ish-kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri duke komentuar tensionet e krijuar së fundi në veri të Kosovës ka folur pak edhe për karrierën e tij politike, raporton Gazeta10.

I pyetur nga moderatori se a është tërhequr nga politika, Bahtiri ka thënë se “jo, shqiptarët të gjitha me i lën politikën se lejnë.

“Jo absolut. Shqiptarët të gjitha me i lënë politikën se lëjnë. Sepse jemi popull i vuajtur, popull që kemi kaluar shumë sakrifica në jetën tonë. Çdo herë kemi qenë të ngarkuar për të dhënë maksimumin në të gjitha kohërat për t’i dal zot atdheut. Unë zakonisht i përcjelli të gjitha gjerat që ndodhin, për të mirë e për të keq në vend.”, ka deklaruar Bahtiri.

Tutje Bahtiri, ka folur edhe për situatën e fundit në vend ku ka thënë se ka parë një tolerancë ndaj “terroristëve që po shqetësojnë qytetarët e Kosovës”./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?