Gazeta10

Abbott takon Bislimin, flasin për zhvillimet e fundit, ekonominë dhe energjinë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka zhvilluar një takim me zv.kryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi, me të cilin kanë folur për zhvillimet e fundit, raporton Gazeta10.

Abbott e ka vlerësuar si të dobishëm takimin me Bislimin.

Tutje, Abbott ka thënë se është me rëndësi që Kosova së bashku me qytetarët dhe partnerët ndërkombëtarë të angazhohet për dimrin që po vjen.

Këtu keni statusin e tij të plotë:

“Një diskutim i dobishëm me ZKM Besnik Bislimi për sigurinë energjetike, ekonominë dhe ngjarjet e fundit. Është e rëndësishme që Kosova të angazhohet me qytetarët dhe komunitetin ndërkombëtar për perspektivat e dimrit”, ka shkruar Abbott në llogarinë e tij në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri