Gazeta10

Abdixhiku: Po futemi drejt theqafjes me një Qeveri që s’ka plan e as ide

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kritikuar ekzekutivin e vendit për siç thotë ai që po vazhdon me kokëfortësi vetëm të vëzhgojë situatën me krizën energjetike në vend, shkruan Gazeta10.

Abdixhiku madje ka ironizuar edhe me shefin e Qeverisë, duke thënë se “rryma nuk ruhet në frigorifer, por blehet sot për nesër gjithandej Evropës”.

“Po futemi drejt theqafjes”, ka shkruar tutje kreu i LDK-së duke akuzuar Qeverinë se as pas dy vjetëve pushtet s’ka plan e as ide për kapërcimin e dimrit me energji elektrike .

“Asnjë nga këto masa nuk diskutohet në Kosovë sot. Po futemi drejt theqafjes, me një Qeveri që s’ka plan e as ide si të na kapërcejë përtej dimrit më të vështirë ndonjëherë. Ndonëse do t’i bëjë dy vjet pa lënë asnjë shenjë, e edhe me një dimër të vështirë, ata do të shërbehen me arsyetimet e zakonshme tashmë për 20 vjet”, ka shkruar Abdixhiku.

Postimi i plotë:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit