Gazeta10

“Allahile po mendon që ta vet dikush Kurtin?” / Rid Berisha përplaset me Nexhmedin Spahiun

Gazetari Ridvan Berisha është përplasur me politologun Nexhmedin Spahiu derisa ishin duke diskutuar se a do të ketë luftë në Kosovë.

Spahiu është i bindur që gjasat janë të mëdha për luftë, raporton Gazeta10.

Ai gjithashtu tha se Kosova ka vendos edhe një kushtë sa i përket marrëveshjes.

“Kosova e ka qitë një kushtë shtesë, kushti është që duhet të nënshkruhet marrëveshja”, tha ai.

Derisa gazetari Berisha i repliko duke i thënë ‘kush e ka qit atë kushtë’.

Politologu i kthehet duke i thënë se ishte Albin Kurti ai i cili e ka vënë këtë kushtë.

Ridvan Berisha ju kthye Spahiut duke i thënë se ‘kryeministrin Kurti nuk ta pyet askush’./Gazeta10

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët