Gazeta10

Amir Rrahmani shënon gol ndaj Atalantas (Video)

Këtë të shtunë po zhvillohet xhiro e 26-të në Serie A, me fokusin kryesor te ndeshja Napoli – Atalanta, e cila ndeshje përfundoi me rezultat 2-0 në të mirë të napoletanëve.

Në këtë përballje u paraqit edhe kapiteni e mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, i cili edhe shënoi gol.

Rrahmani shënoi golin e dytë të ndeshjes në minutën e 77-të, me ndihmën e mesfushorit, Eljif Elmas.

Ky është goli i dytë i 29-vjeçarit në Serie A, me golin tjetër që e kishte shënuar ndaj Juventusit në fitoren 5-1.

Napoli është lider i tabelës së elitës së futbollit italian, 18 pikë më shumë se vendi i dytë, Interi që ka 50 pikë të grumbulluara.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë